
Mięczak vs Twardziel
A Ty co wybierasz? Przeczytaj do końca.
Marchew
Jajko
Czy ziarenko kawy ?
Córka przyszła do swojej mamy i powiedziała jej:
– Moje życie jest tak ciężkie, że nie wiem, czy warto żyć.
Chciała z nim skończyć, była zbyt zmęczona, aby walczyć. Zdawało się jej, że zanim zdąży załatwić jeden problem, już przychodzi nowy.
Mama zaprowadziła ją do kuchni. Napełniła trzy garnki wodą i zostawiła, by się zagotowała.
Woda zawrzała bardzo szybko. Do pierwszego garnka włożyła marchew, do drugiego jajko, a do trzeciego ziarenka kawy. Bez słowa zostawiła wodę, aby gotowała się 20 minut. Kiedy upłynął czas, wróciła do kuchni i wyjęła na talerz marchew i jajko, a do filiżanki nalała kawę. Spojrzała na swoją córkę i zapytała:
– Powiedz mi, co widzisz?
– Marchew, jajko i kawę – odpowiedziała córka.
– Dotknij marchewkę.
Córka zauważyła, że marchewka jest miękka i rozpada się.
Mama podała jej jajko. Dziewczyna obrała je ze skorupki i zauważyła, że jest na twardo. Na koniec mama dała jej spróbować kawy. Córka uśmiechnęła się i zachwyciła jej aromatem.
– Mamo, co chcesz mi przez to powiedzieć?
– Wiesz, wszystkie te produkty gotowały się, a każdy inaczej reagował. Marchew najpierw była twarda i mocna. Po ugotowaniu stała się miękka i ciapkowata. Jajko najpierw było słabe a w środku płynne. Po ugotowaniu stało się twarde. Ziarenka kawy reagowały jednak całkiem inaczej. Po tym jak dostały się do wrzątku, zmieniły wodę!
Jaka jesteś? – spytała mama córkę. – Kiedy przeciwieństwa pukają do twoich drzwi, jak zareagujesz? Czy jesteś jak marchew, która wydaje się twarda, ale w cierpieniu i nieprzyjemnościach, stanie się miękka i traci swoją siłę? Czy jesteś jak jajko, które ma delikatne serce, ale problemy sprawią, że staniesz się twarda i nieustępliwa?
A może jesteś jak ziarnko kawy?
Gdy tylko woda się zagotuje, zmieni jej barwę, uwolni nowy aromat i smak.
Jeśli jesteś jak ziarnko kawy, staniesz się lepsza i chociaż wszystko może iść ku gorszemu, ty zmienisz świat wokół siebie na lepszy, bardziej wartościowy
A Ty Jaka jesteś?
~ Anna Kokocińska
Recommend0 recommendationsPublished in W sieci
Komentarze